.

<<  Evden Eve Nakliyat Nedir ve Nasıl Yapılır >>

 
 

Eşyalarınızın taşınması ve Evden eve nakliyat süreci sırası ile şu aşamalar gerçekleştirilerek tamamlanır.

Demontaj ve paketleme, Eşyaların araca taşınması, Yeni adrese eşyaların nakliyatı, Eşyaların yeni eve taşınması, Montaj ve istenilen yerlere eşyanın yerleştirilmesiyle nakliyat işi sona erer.

Fakat, eşyaların araca taşınması ve araçtan konutunuza taşınması işleminde eşya asansörü sayesinde çok daha çabuk ve eşyalarınız zarar görmeden taşıma işiniz gerçekleştirilir.

Tüm bu hizmetleri evden eve nakliyat firmaları üstlenmekte ve dilerseniz eşyalarınızı belli bir süre ev eşyaları için uygun olan depolarda muhafaza edebilir.  

     
 

Dilediğiniz zaman tekrar yeni adresinize nakliyesi yapılarak eviniz yaşamaya hazır olarak teslim edilmektedir. 

Evden eve nakliyatlarda hem taşıyan hem de taşıtan işin maliyet önemlidir. Şehirlerarası evden eve nakliyat ve şehir içi evden eve nakliyat her iki seçenekte de yapılan iş bire bir aynı iken maliyetler biraz değişiklik göstermektedir.

İlden İle taşınma işinde maliyetlerin % 50 sini yakıt giderleri oluştururken şehir içinde bu oran %10’a kadar düşmektedir. İşçilik her iki seçenekte aynı gibi gözükmesine rağmen aynı değildir. 

Paketleme malzemeleri her iki durumda en düşük gider kalemini oluşturur. Her iki şekilde de aynı paketleme malzemesi kullanılır. 

 

Evden eve nakliyat için alınana hizmetlerin 90%’ı karşılıklı (müşteri - nakliyat firması) telefon görüşmeleri ile kararlaştırılmaktadır. Bu nedenle her iki taraf arasındaki iletişimin sağlıklı ve doğru bilgilendirme üzerine kurulması çok önemlidir. Alınacak hizmete karşılık fiyatlandırma da tamamen görüşme neticesinde elde edilen bilgiler doğrultusunda yapılmaktadır. Bu bilgilendirmenin eksik veya tecrübesizlikten detay bilgilerin aktarılmaması soncu taşınma günü fiyatlama için problemler çıkmakta bu da müşteri memnuniyeti azaltmaktadır.

Evden eve nakliyat sektörünün hali hazırdaki yapısı, oldukça rekabetçi ve fiyata duyarlı ortamda faaliyet gösteren çok sayıda firmadan oluşmaktadır. Bu nedene tercih yapılırken iyi bir araştırma yapıldıktan sonra bir nakliyat firmasında karar verilmeli.